Dikey Asansörü mü Tercih Etmeliyim Merdiven Asansörü mü?

Dikey asansör sistemlerimiz en fazla tercih edilen asansörlerimiz arasında yer alır. Merdiven asansör sistemlerimiz içerisinde en güvenilir ve kapalı tip villa dikey asansör modelleri olarak tercihlerin başında gelen tasarımlarımızdır. Asansör kullanımında dikkat ettiğimiz tüm güvenlik tedbirleri, yaşlı ve engelli kullanımı için idealdir. Asansör olarak evlerde ve kamuya açık binalarda tercih edilen dikey asansörlerimiz açık ya da kapalı dizayn edilmektedir. Yüksek katlarda açık sistemlere yer vermiyoruz. Kapalı olan dikey asansör sistemlerimiz ile her alanda hareketi kısıtlı olan bireyler kullanabiliyor. Aynı zamanda güvenli yapısıyla tekerlekli sandalye ya da bebek arabası kullanan kişiler için de kullanıcı dostu yapıya sahiptir.

Dikey Asansör Kullanım Alanları

Dikey asansör kullanım alanları günümüzde akıllara gelebilecek çok katlı tüm yapılar diyebiliriz. Proje kapsamında ya da sonradan kurulum yaptığımız villa dikey asansör her ihtiyaca yönelik çözüm sunmaktadır. Günümüzde milyonlarca engelli, yaşlı, hamile ve bebek arabası kullanan birey bulunmaktadır. Bu kişilerin merdivenle çıkması hem hayati risk taşır hem de imkânsız olabilir. Bizim amacımız bu imkânsızlıkları tamamen ortadan kaldırmaktır.

Dikey Asansör Kullanım alanları;

 • AVM
 • Belediye binaları
 • Kaymakamlık
 • Tesis yaşlı asansörü
 • Okul
 • Bina
 • Müstakil villa
 • Hastane engelli asansörü
 • Alt ve üst geçit

Tüm bu alanlar her bireyin işlerini yürütebilmesi adına hak olduğu gibi engelli vatandaşlarımız için de bulunması zorunlu sistemlerdir. Aksi halde toplumsal eşitlik ortadan kalkar ve engelli bireyler sosyal çevreden uzaklaşır. Yollar, binalar, açık alanlar gibi açık ve kapalı tüm alanlarda kullanılması gerekir.

Dikey ve Merdiven Asansörlerin Farkı Nedir?

Asansör sistemlerimizin kullanım alanları farklılık gösterebilmektedir. Dikey asansör sistemlerimizin kullanım alanları; kamu binaları, hastane, AVM, okul, alt ve üst geçit gibi yüksek alanlardır. Bu alanlarda yükseklik çok fazla ve çok katlıdır. Bu nedenle dikey asansörün kapalı tip olarak kullanımı güvenli bir iniş çıkış sağlar. Merdiven asansörlerimiz ise daha çok bireysel alanlarda idealdir.

Müstakil villaların çok katlı yapısında kullanılan merdivenler daha geniş ve az mesafelidir. Bu nedenle açık olan bu sistem ile inip çıkmak daha konforludur. Müstakil evlerin bahçe merdivenleri bazen kot farkı nedeniyle uzun olabilir. Bu alanlarda da merdiven villa dikey asansör kullanımı idealdir. Binalarda asansörün olması, ek engelli asansör yerinin olmaması ya da asansörden sonra 1 kat daha merdiven inmek zorunda kalınmasından kaynaklı en ideal seçim yine merdiven asansör sistemimiz olacaktır. Raylı olarak kullanılan sistemimiz ile kolaylıkla inip çıkabilir, merdiven alanını daraltmamış olursunuz.

Dikey Asansör Fiyatları

Dikey asansör sistemlerimiz, merdiven asansör sistemlerimizden biraz daha maliyetlidir. Dikey yaşlı asansörü sistemimizde kullanılan malzemeler, güvenlik, ek destek ekipmanları, paneller ve yüksekliğe göre yapılan platform sebebi ile kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Biz, yılların vermiş olduğu deneyim ile tüm sistemlerimizi yerli üretim alanımızda üretiyoruz ve maliyetleri aşağıya çekiyoruz. Bu şekilde daha uygun fiyatlara sunduğumuz asansörlerimiz ile verimli bir kullanım sağlıyoruz.

Merdiven Asansör Fiyatları

Merdiven engelli asansörü fiyatlarımızı belirlerken 2,3 ya da daha fazla katlı olan alanlara uygun hesaplama yapıyoruz. Fourlex gibi 4 katlı yapılarda elbette maliyet farkı fiyata eklenmektedir. Kullanılan ve talep ettiğiniz engel şiddetine göre ek aparatlarımız da fiyatlara eklenen faktörlerdir. Her halükarda sizlere daha makul fiyatlar sunuyor ve zaruri olan ihtiyaçlarınızı karşılarken fiyat engeline takılmıyorsunuz. Tüm fiyatlarımızı uygun tutarken, kaliteden asla ödün vermiyoruz. Güvenliğinizi önemsiyor, yaşam alanınızda kullandığınız estetiği bozmuyoruz.

Dikey ve Merdiven Asansör Aynı Yere Talep Edilebilir Mi?

Evinizin ya da kamuya açık binaların içerisinde bazı alanlara dikey, bazı alanlara merdiven yaşlı asansörü sistemi uygulayabiliyoruz. Bunun için öncelikle sizlerin ihtiyacını ve taleplerini dinliyoruz, akabinde neler yapabileceğimiz hususunda ortak görüş belirliyoruz. Tüm üretim aşamamızda kullanacağımız malzeme ve donanımları sizinle paylaşarak şeffaf bilgi almanızı sağlıyoruz. Kurulum ve montaj sonrası dilediğiniz konuda soru sorabiliyorsunuz. Taleplerinizi belirlerken sizlere her fırsatta destek olmaya çalışıyoruz. Yaşam alanınız için kişiselleştirilmiş tasarımlar sunuyoruz. Sadece dikey ya da merdiven engelli asansörü sistemleri değil havuz asansörü modellerimizle de evinizin tüm yaşam alanlarını kullanmanızı sağlıyoruz. Sizin sosyal hayata katılmanız adına tüm hizmet alanımızı ve modellerimizi geliştiriyoruz.

Ziyaretçi Yorumları (2)
 1. İsmet Kızkapan Sivas dedi ki:

  Merdiven asansör yaptırmak istiyorum

  1. nartlift dedi ki:

   0236 231 77 11 telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Yavuz Eren
Yavuz Eren
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın