Merdiven Asansör Fiyatları

Merdiven asansör fiyatları, dönüş adetlerine, merdiven tipine, uzunluğuna, koltuk modellerine, bazı birtakım koşullara ve istenen özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir; belirtilen fiyatlar bilgi gayelidir.
Doğru fiyatlar için lütfen bizi arayınız!

0532 570 52 24 0236 231 77 11

1 katlı düz merdivenler için (Yüksek girişli) ortalama 1.800 – 2.200 euro civarındadır. (Indoor)

1 katlı L ya da U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 5.000 – 6.500 euro civarındadır.

2 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 7.000 – 10.000 euro civarındadır.

3 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 8.000 – 12.500 euro civarındadır.

4 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 10.000 – 14.000 euro civarındadır.

5 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 13.000 – 18.000 euro civarındadır.

Yüksek giriş ya da düz tip merdivenler için 1 katlı indoor merdiven asansörü fiyatı ortalama 1.800 – 2.200 euro civarındadır.

Yüksek giriş ya da düz tip merdivenler için 1 kat ve 5 metre ray uzunluğu için outdoor merdiven asansörü fiyatı ortalama 2.800 – 3.200 euro civarındadır.

Kat Sayısı ve Merdiven TipiFiyat Aralığı
1 katlı düz merdivenler için (Yüksek girişli) merdiven asansörü fiyatı1.800 – 2.200 euro
1 katlı L ya da U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı5.000 – 6.500 euro
2 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı7.000 – 10.000 euro
3 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı8.000 – 12.500 euro
4 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı10.000 – 14.000 euro
5 katlı U dönüşlü merdivenler için merdiven asansörü fiyatı13.000 – 18.000 euro
Yüksek giriş – 1 katlı düz tip merdivenler için merdiven asansörü fiyatı1.800 – 2.200 euro
Yüksek giriş ya da düz tip merdivenler için 1 kat ve 5 metre ray uzunluğu2.800 – 3.200 euro

Koltuklu merdiven asansörü fiyatları, asansör model ve tipine, montaj yerine, ray uzunluğuna, dönüş sayısına, park noktalarına, taşıma kapasitesine ve kullanacak kişinin gereksinimi olan çeşitli özellikler kapsamında değişkenlik göstermektedir. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek adına teknik ekibimizden yardım almaktan çekinmeyin.

0532 570 52 24

Merdiven Asansörleri Fiyat Garantisi

Merdiven Asansör Fiyatları kataloğumuzda bulabileceğiniz fiyat ve ürün çeşitleri

Engelli Asansörü Fiyatları için kataloğumuzda bulabileceğiniz fiyat ve ürün çeşitleri

Engelli yaşama büyük kolaylık sağlayan engelli asansörü özellikle merdiven kullanmayan insanlar için icat edilmiştir. Merdiven çıkarken veya inerken sorun yaşayan kişiler, engeli olanlar, yaşlılar ve tekerlekli sandalye kullananlar için geliştirilmiş, konforlu bir sistemdir. İşinde profesyonel firmalar tarafından tasarlanan ve monte edilen engelli asansörleri son derece güvenilir ve sağlamdır. Fiyat olarak da sanılanın aksine oldukça uygundur.

​​​​​​Engelli Asansör Fiyatları Ne Kadar?

Merdiven üzerine monte edilen engelli asansör fiyatları merdiven tipine ve ürünün çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Firmalarda onlarca farklı engelli asansörü sistemi bulmak mümkündür.

Bu çeşitler arasında seçim yaparken merdiven kompozisyonu, kullanım alanı ve evin durumu gibi faktörler önem arz ediyor. Kaliteli, sağlam, uzun ömürlü ve kullanışlı bir sistem için kesinlikle işinde uzman firmalar tercih edilmelidir.

Firma yetkilileri engelli asansörünün kurulacağı yerde önceden keşif çalışması yapıyor. Uzman ve teknik incelemeler sonucunda en uygun engelli asansörü belirleniyor. Dolayısıyla engelli asansörü evden eve ve merdivenden merdivene değişiklik gösteriyor. Fiyat aralığı da bu kriterlere göre oluşturuluyor.

engelli yasli merdiven asansoru alanlar
Engelli merdiven asansör fiyatları

Engelli Asansörü Kaç Lira?

Dubleks evlerde, villa ve konutlarda genellikle düz merdivenler kullanılsa da spiralli ve kavisli merdivenler de bulunuyor. Her türlü yaşam alanını konforlu bir hale getirmeyi amaçlayan engelli asansörü farklı merdiven türlerine uygun olarak tasarlanabiliyor. Karmaşık merdivenlere bile son derece güvenli engelli asansörü kuruluyor.

Basamak konfigürasyonu, sayısı, genişliği, şekli ve eğrileri özel bir sistem gerektirir. Engelli asansörü çeşitlerinde oturak kısımları standart tutuluyor. Fakat her tip merdivene uygun olabilmesi için özel sistemler geliştiriliyor. Bu durum engelli asansör yaptırma ücretleri konusunda geniş bir fiyat listesine sebep oluyor. En doğru fiyat tespiti ise uzmanlarımız tarafından yapılan keşif ve hesaplamalar sonucu yapılabilmektedir.

Engelli Merdiven Asansör Fiyatları

Merdiven üzerine montajı sağlanan engelli asansörleri devlet destekli olmasa da genellikle uygun fiyat aralığına sahiptir. Firmalar özellikle engelli bireyler için vergi muafiyeti sağlıyorlar. Engelli durumunu belgeleyen müşteriler daha uygun fiyata engelli asansörü satın alabiliyor.

Düz merdivenlerde genellikle tercih edilen engelli asansörleri ortalama 1.800 – 3.200 euro aralığına sahiptir. Dönerli ve basamağı dar olan merdivenler ekstra işlem gerektiriyor. Firma bu hizmetin bedelini de ana faturaya yansıtıyor. Engelli belgesi olan müşteriler ise kesinlikle vergi ödemesi yapmıyor.

Uygun Engelli Asansörü Fiyatları

Engelli asansörleri bir sandalye, akü ve motor sistemine sahiptir. Genellikle az yer kaplayan modeller tercih edilir. Merdivende başkalarına da kullanım alanı bırakmak isteyenler küçük modelleri tercih ediyor. Bu seçimi yaparken engelli bireyin fiziksel özellikleri de büyük önem arz ediyor. Elektrikle çalışan sistem son derece sessizdir.

Apartman dairesinde bile rahatlıkla kullanılabilir. Akü sistemi elektrik kesintisi olsa bile çalışmasını sağlıyor. Aküler ortalama 25 tur gidip gelmek için yeterli elektriğe sahiptir. Kaliteli, konforlu ve uygun engelli asansörü fiyatları için ihtiyaçların doğru tespit edilmesi çok önemlidir. Ayrıca keşif çalışması yapacak olan personelin alanında uzman olması en ucuz ve en doğru asansörü satın almanıza yardımcı olacaktır.

dsc 0048 0e463
Merdiven Asansörü Fiyatları

Engelli asansörü kaç TL?

Engelli merdiven asansörleri yüksek kalite malzeme kullanılarak üretildiği ve yurtdışından ihraç edildiği için kur bazlı bir fiyatlandırma yapılarak üretimi verildiği dönemdeki kur bazı üzerinden fiyatlandırılmaktadır. 1.800 euro ile merdivenin uzunluğu ve tipine göre 18.000 euroya kadar değişmektedir. Engelli asansörü 35.000 TL* başlamaktadır.

Engelli Asansör Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Homelift ev asansörü fiyatları belirlenirken birçok faktör göz önünde bulunuyor. Bu faktörler asansörün çeşidinden kurulacağı merdivenin tipine kadar geniş bir skalaya sahiptir.

Engelli asansör fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekildedir;

  • Engelli asansörün markası ve modeli
  • Engelli asansörünün geliştirilmiş özellikleri
  • Kurulacak merdivenin şekli
  • Merdiven uzunluğu ve asansörün seyir mesafesi

Engelli asansörü fiyatları tablomuzu yukarıda olduğu gibi belli bir aralık çerçevesinde merdivenin tipine göre değişiklik göstermekte. En uygun fiyat ve en güvenli engelli asansörü için profesyonel olarak Nart Lift teknik ekibinden destek alabilirsiniz. Merdiven Asansörü fiyatları İzmir’den Iğdır’a uzanan teslimat ağı ayrıcalığıyla.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda yukarıda listelediğimiz ürün çeşitlerinden, panoramik dış mekan asansör fiyatlarına, panoramik iç mekan asansör fiyatlarına, villa asansörü fiyatlarına, ev asansörü fiyatlarına, vidalı asansör fiyatlarına, hidrolik asansör fiyatlarına, cebinize uygun fiyat avantajları için bizi arayınız.

Bizi Arayın 0532 570 52 24 0236 231 77 11

Apartmanınıza Merdiven Asansörü Yaptırabileceğiniz ile İlgili Kanun Maddesi

Madde 42 – Kat malikleri, ana gayrimenkulün ortak yerlerinde kendi başlarında bir değişiklik yapamazlar; ortak yerlerin düzgün yahut bunları kullanmanın daha rahat ve kolay bir hale konulmasına yahut bu yerlerden elde edilecek yararın çoğaltılmasına yarayacak bütün yenilik ve ekler, kat maliklerinin sayı ve arsa hissesi çoğunluğu ile verecekleri karar üzerine yapılır.

(Ek fıkra: 1/7/2005-5378/19 md.) Engellilerin ömrü için mecburilik göstermesi hâlinde, proje tadili kat maliklerinin en geç üç ay içerisinde yapacağı toplantıda görüşülerek sayı ve arsa hissesi çoğunluğu ile karara bağlanır. Toplantının bu mühlet içerisinde yapılamaması yahut tadilat talebinin çoğunlukla kabul edilmemesi durumunda; ilgili kat malikinin talebi üzerine bina güvenliğinin tehlikeye sokulmadığını bildirir komite raporuna istinaden ilgili mercilerden alınacak tasdikli proje değişikliği yahut krokiye nazaran inşaat, tamir ve tesis yapılır. İlgili merciler, tasdikli proje değişikliği yahut kroki taleplerini en geç altı ay içinde sonuçlandırır. Kurulun teşkili, çalışma adabı ile engellinin kullanımından sonraki süreç ile ilgili tarz ve temeller Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Özürlüler Yönetimi Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanacak yönetmelikle belirlenir. (1)

4133
KAT MÜLKİYETİ KANUNU
Kanun Numarası : 634
Kabul Tarihi : 23/6/1965
Yayımlandğı R. Gazete : Tarih : 2/7/1965 Sayı : 12038
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 4 Sayfa : 2932

* 16.12.2022 tarihinde kur 1€ = 19.82₺ olarak hesaplanmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yavuz Eren
Yavuz Eren
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın