Engelli Asansörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Engelli sistemlerinin artık artış göstermesi, her alanda duyarlılığın artması, Engelli vatandaşlarımıza yönelik hakların genişletilmesi ile sizlere kolay çözümler üretiyoruz. Zor olan engelli yaşamını daha fazla kolaylaştırarak, her bireyin hakkı olan seyahat özgürlüğünü engelli vatandaşlarımıza da sağlıyoruz. Tüm engelli asansörü sistemlerimiz hareket yeteneğini tamamen ya da kısmi olarak kaybeden bireylere özel olarak tasarlanmıştır. Üretim kapasitemizi ve hizmet alanlarımızı genişleterek toplumu bilinçlendirmek adına sunumlar yapıyoruz.

Neden Engelli Asansörü Kullanılmalıdır?

Günümüzde alışveriş merkezleri, kamu alanları, okullar, hastaneler ve kamuya açık alanlarda olması gereken engelli asansörü sistemleri için yeterli bütçe projeye dâhil edilmiyor. Bu ise milyonlarca engelli bireyi yok saymaktır. Artık duyarlı ve bilinçli vatandaşların tepkileriyle her alanda engelli bireylere yönelik destek sürmektedir. Özellikle bir alışveriş merkezine giriş yapamayan engelli vatandaşları gören diğer bireyler, böylesine gerekli bir sistemin olmamasını kınamaktadır. Empati duygusu gelişmiş toplum olarak, bazı detayların göz ardı edilmediği alınan tepkilerle görülür. Siz de bilinçli ve tüm topluma istinasız hizmet veren alanlar olarak, engelli vatandaşlarımıza yönelik sistemler bulundurmak durumundasınız. Bu bir jest değil en doğal haklarının verilmesidir.

Engelli Asansörü Seçiminde Neler Yapılmalıdır?

Engelli merdiven asansörü fiyatları seçiminde elbette göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler olmalıdır. Bunu tüm engelli vatandaşların, yaşlı, obezite, hasta bireylerin kullanabileceği şekilde tasarlanması gerekir. Toplu kullanım alanlarında engelli bireylerin tekerlekli sandalye kullanılması, görme engellilerin yönünü bulması ve yaşlı kişilerin ayaklı destek ekipmanları kullanması hesaba katılmalıdır. Taşıma kapasitesi de kullanım alanına uygun olmalıdır. Örneğin; kamu alanlarına sıklıkla gelen engelli vatandaşlarımızın işlemlerini yapabilmesi için işlem yapılacak kata çıkması gerekir. Bunu yapabilmek için engelli asansörü ihtiyacı vardır.

Engelli Asansörünü Projeye Dâhil Etmek İçin Ne Yapılır?

Yeni inşa edilen bir yapıda engelli asansörü kullanılması oldukça kolaydır. Projeyi çizen mimarlar tarafından engelli asansör kullanımı çizime dâhil edilebilir. Böyle bir projede asansörlerimizin gerekli kullanımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Farklı önerilerden faydalanarak kısa sürede oluşturacağımız asansör montajımız ile diğer detayları tamamlayabilir, kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Engelli Asansöründe Güvenliğin Önemi?

Engelli asansörlerimizde en önem verdiğimiz özellik kuşkusuz güvenliktir. Yıllardır kaliteli malzemelerden ürettiğimiz, yerli üretim olan asansör merdiven asansörü fiyatları sistemlerimizde her zaman güvenlik bizim için öncelikli olmuştur. Bunun elbette birden fazla nedeni bulunuyor.

Bunlar;

  • Engelli vatandaşlarımızın ve yaşlı merdiven asansörü kullanırken düşmesi
  • Engelli vatandaşlarımızın yaralanması
  • Engelli vatandaşlarımızın sakatlanması
  • Montaj sorunları nedeniyle çalışırken durması

Bu sorunların yaşanmadığı kaliteli asansör merdiven asansörü fiyatları sistemlerimizde, profesyonel kurulum hizmeti verirken tüm testleri yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hiçbir engele takılmadan işlerini yapmasını sağlıyoruz. Alanında uzman üretim ekibimiz, teknolojik ekipmanlarımız ve kaliteli malzemelerimiz ile sorunsuz bir kullanım sunuyorsunuz.

Engelli Asansörünün Eve Kurulumunda Nelere Dikkat Edilir?

Engelli asansör kurulumunda özellikle villa gibi özel müstakil alanlara yapılan montaj önemlidir. Bazen fiyatı öncelik alarak yaptırmış olduğunuz kalitesiz asansörler nedeni ile hayati öneme sahip olan asansörlerin sıklıkla arızalandığını ve güvenlik zafiyeti yaşandığını görürsünüz. Asansörlerin sağlam ve dayanıklı olması sevdiklerinizin zarar görmesi engelleyeceğinden, ev asansöründe dikkatli seçim yapmalısınız. Ev kurulumunda çok katlı olmasına göre ve merdivenin fiziki özelliklerine uygun asansör seçimi yapılmalıdır. Bazı yaşlı merdiven asansörü alanları için yeterli bir bölüm olmayabilir.

Ücretsiz keşif yaparak sizlere sunduğumuz çözüm önerilerinden yararlanabiliyorsunuz. Merdivenlerin dar, keskin köşeye ait tavana sahip olması sizin için zor bir izlenim uyandırabilir. Bizim için her alana uygun çözüm bulunuyor. Üretici firma olduğumuz için klasik ölçülerde değil en uygun taşıma kapasitesine ve büyüklüğüne sahip asansör sistemlerimizi sunuyoruz. Öncelikle kullanacak kişinin sağlık durumu asansörlerimizin seçimlerinde belirleyici etkiye sahiptir.

Engelli Asansörü Estetik Mi?

Dekorasyona önem verilen her alanda özellikle estetik anlayışı kişinin yaşam kalitesini artırıyor. Bu anlamda peyzaj düzenlemelerinin kişiye sunduğu olumlu etki gibi birçok uygulamada ilk olarak estetiklik aranıyor. Engelli yaşlı merdiven asansörü kullandığımız birçok mekanizma ve malzeme estetik duruşu bozmuyor. Elbette böylesi hayati öneme sahip olan bir sistemde önceliğimiz güvenliktir ancak biz güvenli tasarımlarımızı estetik olarak sunuyoruz. En uygun fiyata kaliteli sistemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yavuz Eren
Yavuz Eren
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın