Havuzum için Hangi Havuz Asansörünü Tercih Etmeliyim?

Havuz asansör sistemlerimiz, havuz, spa, kaplıca gibi alanlara giriş yapamayan engelli vatandaşlarımız için kurtarıcı en uygun havuz asansör fiyatları olan sistemidir. Hareket kısıtlaması nedeni ile suyun iyileştirici terapilerinden yararlanamayan hasta vatandaşlarımıza özel üretmiş olduğumuz su erişim asansörlerimiz ile havuz içinde rahat hareket edebilecekler.

Havuz Asansörlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Havuz sistemini tercih ederken öncelikle hareket kısıtlama sorununuzu belirlemeniz gerekir. Yaşlılık, obezite, engellilik ya da farklı rahatsızlıkları belirleyerek hangi şiddette kısıtlamaya sahip olduğunuzu tespit etmelisiniz. Havuz asansörlerimizin özellikleri arasında portatif kullanıma sahip olması vardır. Refakatçi desteği ile havuz içinde ve dışında sizlere destek olarak soyunma alanına kadar eşlik eder. Akülü olan havuz sistemlerimizin dayanıklı olması, uzun süre akünün dayanmasını sağlar. Havuz asansörlerimizde bulunan ek destek ekipmanlarımızda özellikle bulunan el ya da ayak aparatlarına hafif engellilik durumunda gerek olmayabilir. Ek ekipmanların olmaması ise havuz asansör fiyatları için daha fazla tasarruf yapmanıza katkı sağlar.

Havuz Lifti İçin Hangi Kurulum Tercih Edilmelidir?

Havuz liftinde sabit ve portatif kurulum yapıyoruz. Peki, havuz lifti için hangi kurulum daha iyi olur? Halka açık olarak kullanılan havuzlarda gerekli olan havuz asansörlerimiz sabit olmadan portatif kullanım için de uygundur. Gerek görüldüğünde engelli vatandaşlarımız için kısa sürede hazırlanabilir. Sık kullanılmayan alanlarda kullanılan birçok sistemin depolamaya uygun olması tercih sebebidir. Yarı portatif asansörlerimizde ise bir kez sabit kurulum yapılır ya da farklı bir yere de sabitlenmesi için uygun platform hazırlanabilir.

Havuz Asansör Kurulumu Kolay Mı?

Engelli havuz sistemlerimiz birbirinden farklı modellerde üretilir. Havuz sensörlerimizde tercih edilen estetik, kolay kurulum, engelli asansörleri ve portatif olmasıdır. Havuz alanının estetiğini bozmadan kullanılabilecek tasarımlarımız ile havuz severler tarafından takdir toplayacaksınız. Bazı havuz asansörlerinin fazla yer kaplaması ve kalitesiz malzemeden üretildiğinden dolayı ortaya çıkardığı kötü görünüm tercih edilmez. Döner sistemler ile monte edilmiş modellerimiz ise havuz ile uyumludur. Engelli vatandaşlarımızın güvenliğini ve rahatını görsellikten daha önde tutmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Havuz Asansörleri Güç Kaynağı ve Çalışma Prensibi

Havuz asansörlerimizde kullanılan; manuel, hidrolik ve akü güç kaynaklarıdır. Kullanıma ve havuz asansör fiyatları modeline özel olarak kullanılan tasarımlarımızda taşınabilir olanlar akü ile çalışır. Sabit asansörlerde manuel güç kaynağı kullanılır. Bunlar hidrolik ve akü ile çalışan sistemlerdir. Batarya bakımları bu anlamda önemlidir. Havuz asansör bataryalarımız, bakımı yapıldığı sürece 5 yıl gibi uzun bir süreye kadar kullanılabilir.

Havuz Asansörü Kimler Tarafından Kullanılır?

Havuz asansörü kullanmak için sadece engelli asansörleri olmanıza gerek yok. Hareketi kısıtlayan, fizik tedavi ya da terapi amaçlı ihtiyaç duyulan tedavilerde sıklıkla tercih edilir.

Havuz asansörüne ihtiyaç duyan kişiler;

Havuz asansörü rehabilitasyon merkezleri, kaplıca, havuz, su terapi merkezleri gibi birçok alanda bulunması gereken en önemli sistemdir. Özellikle engelli asansörleri engelli vatandaşlarımız dışında kaza ya da farklı hastalıklar nedeni ile kas hastalığı yaşayanlar da tedavi süreçlerinde havuz asansörüne ihtiyaç duyarlar.

Havuz Asansöründe Bilinmesi Gerekenler

Havuz asansör sistemlerini bireysel ya da özel alanlarda kullanmanız mümkündür. Havuz asansöründe bilmeniz gereken güvenlik olarak nasıl bir hizmet verdiğidir. Aynı zamanda montaj, havuz asansörü kullanımı için oldukça önemidir. Doğru montaj yapılmayan kalitesiz havuz asansörleri, tedavi amaçlı kullanmak isteyen vatandaşların sakatlanmasına yol açabilir. Biz, tüm sistemlerimizde yüksek seviye güvenlik sağlıyoruz. Ek aparatlarımız, ekipmanlarımız ve ileri teknoloji ile üretilmiş olan engelli havuz asansörü fiyatları sistemlerimiz ile sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz.

Havuz Asansörleri Teknik Özellikler Nelerdir?

Havuz asansörlerinde kullanılan teknik özellikler arasında sert ve plastik koltuk yer alıyor. Ayak, başlık, kol ve bel aparatlarıyla tam destek sağlanır. Kişiye özel olarak ayarlanabilir yapısı ile ihtiyaç duyulan oturma sağlanır. Asansör kolunu kullanarak asansör kullanımını belirleyebiliyorsunuz. Kaldırma kolu ile form koltuğa oturabiliyor ve suya geçiş sağlıyorsunuz. En önemlisi ise engelli asansörleri taşıma kapasitesidir. Kullanım amacına göre belirlenmesi gereken taşıma kapasitesi her vatandaşın yararlanabilmesi adına önemlidir.

Müstakil Ev Havuzunda Asansör Kullanımı

Müstakil ev ya da villanız için iç alana tasarladığımız merdiven asansörleriniz dışında havuzunuza özel engelli havuz asansörü fiyatları da sunuyoruz. Engelli ve hareketi kısıtlı olan sevdiklerinizin evinizin her alanında tüm imkânlardan yararlanmasını istemeniz halinde evinizi tamamen ona göre dizayn ediyoruz. Sabit asansörler genellikle 200 kg kapasiteli, portatif havuz asansörleri ise 120 kg desteğe sahiptir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yavuz Eren
Yavuz Eren
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın