Yaşlılara Uygun Engelli ve Yaşlı Asansörleri Nasıl Seçilmeli?

Engelli ve yaşlıların hareket kısıtlamasına sahip olması, birçok alanda diledikleri gibi hareket edememelerine yol açar. Bu nedenle istedikleri her alana gidemeyerek birçok engelle karşılaşırlar. Engelleri aşmanın en iyi yolu ise her alanda engelli asansörü kullanmaktır. Alternatif modeller arasında kaliteli ve en uygun kullanıma sahip asansör modellerimiz ile hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Hem iç alanda hem de dış alanda kullanılabilecek asansörlerimiz ile rahat hareket etmenize katkı sunuyoruz. Platform asansör modellerimizi tercih etmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Merdiven Asansörü Nedir?

Engelli vatandaşlarımızın arasında tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız oldukça fazladır. Tekerlekli sandalye sadece engelli asansörü olan kişilerde kullanılmaz. Yaşlı, geçici rahatsızlığı olan, ameliyat sonrası ya da obezite kişilerde de kullanılan bir araçtır. Dolayısıyla bir gün dahi kullanmak durumunda kalmak oldukça engeli önünüze çıkartabilir.

Platform Asansör

Platform asansörlerimiz düz, dikey ya da dönen platform olarak kullanım sağlar. Yaşlıların ve hareket kısıdı olan kişilerin kullanabileceği bir asansör modelidir. Ev yaşlı platform asansörü kullanılan asansör modellerimiz ile üst katlara rahat bir şekilde çıkış imkânı sunuyor. Özellikle tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan kişilerde bu oldukça önemlidir.

Merdiven Asansörü Özellikleri

Merdiven asansörlerini üretirken tasarımcılarımızdan ve yazılımcılarımızdan destek alarak üretiyoruz. Tüm güvenlik donanımı olan asansör sistemlerimizde, tavandan raylı sistemler de bulunmaktadır. Bu yöntemle merdiven boşluğunda daralma olmadan kullanım sağlar. Özellikle keskin köşelere sahip olan merdivenlerde kolaylıkla kullanılır. Engelli rampasında özellikle yaşlı kişilerin daha kolay kullanımı için önemli aparatlar bulunur. Dubleks, triplex ya da çok katlı evlerde, yağılarda kullanımı oldukça uygundur. Engelli asansöründe özellikle alt ve üst geçit geçiş sıkıntısı çözülür.

Merdiven Asansörü Neden Gerekir?

Merdiven asansörü tüm vatandaşların istisnasız olarak her alanda rahat hareket etmesini sağlar. Birçok yapı ya da çok katlı mağazalar engelli asansörü yapımını maliyet nedeni ile istemeyebilir. Bu durum ise milyonlarca engelli vatandaşın önüne daha fazla engel koymaktan başka bir şey değildir. Biz uygun fiyatlarla her alana engelli asansörleri yapmaya devam ediyoruz. Şehir yaşamında sürekli bir koşuşturma bulunur. Tüm vatandaşların halletmesi gereken işleri bulunur.

Bunlar;

Tüm bu işlemleri yapması gereken alanların çoğu katlı olan sistemlerdir. Engelli vatandaşların refakatçi olmadan da hareket etmesi onların en büyük hakkıdır. Her vatandaşın yanında ona sürekli yardım edecek biri olmayabilir. Her yapının yangın merdiveni zorunluluğu gibi merdiven asansörü zorunluluğu da olması gerekir. Genellikle yüksek maliyetler nedeniyle kaçınılır.

Merdiven Asansörünün Engeli Yaşamına Katkısı

Hareket kısıtlaması yaşayan her kişi de bir engel söz konusudur. Yaşlı kişilerin uzun süre ayakta duramıyor olması, obezite kişilerin çok fazla yürüyememesi de bir engel teşkil eder. Merdiven asansörlerimiz ise hangi sebeple olursa olsun, fazla hareket edemeyen, tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız için üretilmiştir. Milyonlarca engelli vatandaşımızı düşünerek merdiven asansörü yapan yapılar parmakla gösterilecek kadar azdır. Yeni gelişen teknoloji ile artık merdiven asansörlerimizi kullanabilirsiniz. Emniyete sahip olan ve uzun ömürlü yapısıyla verimli kullanılan merdiven asansörümüz tamamen yerli üretimimizdir. İthal merdiven asansörleri maliyet olarak yüksek olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmezken, yerli asansörlerimiz daha uygun maliyetlerle sizlere sunulur.

İthal ve Yerli Merdiven Asansör Farkı Nedir?

İthal ürünlerde yaşanan sorunlar arasında yetkili servis sıkıntısı oldukça fazladır. İthal merdiven asansörlerinin yerli üretime geçilene kadar yüksek fiyatlarla satılıyor olması nedeniyle kısıtlı alanlarda merdiven asansörü kullanılmaya başlanmıştır. Ürün fiyatlarında olan bu yükseklik kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. İthal merdiven asansörlerinin ülkeye giriş gümrük masrafları ve döviz kurları yüksek fiyatların oluşmasına neden olmaktadır. Sizler için üretmiş olduğumuz tüm sistemler gibi yaşlı merdiven asansörü sistemlerimiz de oldukça kalitelidir. Binalarda kat sayısı ne olursa olsun merdiven asansörü sistemimizi kullanabiliyorsunuz. Güvenli, kullanışlı ve konforlu olan merdiven asansörlerimiz ile her zaman daha kaliteli zaman geçirebileceksiniz. Her alanda kolay ve hızlı kurulum ile en kısa sürede engelli merdiven asansörü sizlere sunuyoruz. Uygun fiyatlar, garantili merdiven asansörlerimiz ile hizmet alanlarımızı her geçen gün genişletmenin gururunu yaşıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yavuz Eren
Yavuz Eren
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın